Připojení k metalické síti ethernet

Z Wiki UnArt Slavičín
Verze z 6. 3. 2008, 10:10, kterou vytvořil Chovmar (diskuse | příspěvky) (Nová stránka: Připojení k metalické síti ethernet je nejjednodušší variantou připojení k síti. Většina počítačů a notebooků totiž již má zabudovanou síťovou kartu s rozhraní...)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání

Připojení k metalické síti ethernet je nejjednodušší variantou připojení k síti. Většina počítačů a notebooků totiž již má zabudovanou síťovou kartu s rozhraním ethernet 10/100/1000Base-T (číslo 10/100/1000 udává rychlost fyzické vrstvy v megabitech za sekundu a písmeno –T označuje variantu ethernetu „kroucená dvoulinka“ neboli „Twisted Pair“, TP). Konektorem tohoto rozhraní je RJ45 - viz obrázek. Pokud je váš počítač/notebook vybaven takovýmto konektorem a nacházíte se v objektech, kde je již dostupný tento typ připojení, není potřeba pořizovat jakékoli další vybavení – stačí zakoupit kabel patřičné délky (maximální délka kabelu je 100m).

Upozornění: konektor RJ45 je tvarově i velikosti velmi podobný telefonnímu konektoru RJ11! Rozdíl mezi RJ11 a RJ45 je v počtu pinů – zatímco telefonu (RJ11) stačí pinů 6, ethernet (RJ45) má pinů 8.


Eth1.PNG Eth2.PNG